31/07/2015
«Натхненні Італією»: як усе було

«Ніколи не бійтеся слідувати поклику свого серця і відважуватися на відчайдушні вчинки. Хіба ви забули, що життя дається лише раз, як би банально це не звучало?»

«Римські канікули»

 

З цієї цитати починався хедлайновий пост на сторінці організатора фестивалю «Натхненні Італією», в якому «Benoggi. Салон італійських тканин» взяв участь.

 

Фестиваль, присвячений цій прекрасній країні, проводився у Києві на Софіївській площі, а також на території Національного заповідника «Софія Київська» 25-26 липня 2015 року.

 

І хоча думки щодо успішності цього проекту розділилися, ми, своєю чергою, вважаємо, що будь-які творчі починання гідні позитивної оцінки, навіть якщо є моменти, що вимагають поліпшення.

 

Було спекотно вдень і ввечері. Вдень – від сонця, ввечері – від ще гарячої площі і темпераментної італійської музики.

 

Потрапивши в цей затишний куточок столиці, кожен міг знайти заняття до душі. Від спеки в пікові денні години добре було сховатися в Лекторії. Там гостей фестивалю чекала не лише рятівна прохолода, а й маса цікавих та корисних історій з досвіду мандрівників, що проклали свої шляхи як по суші, так і Середземним морем уздовж берегів Італії, островів Сицилія і Сардинія, а також французького острова Корсика. Мандрівники ділилися враженнями і щодо відомих маршрутів, і щодо «вузьких стежок», про які мало хто знає.

 

У заповіднику «Софія Київська» можна було посидіти в лаунж-зонах на шезлонгах в тіні яблунь і груш, опустивши ступні ніг в цілющу прохолоду соковитої трави. Прослуховування класичних творів італійських оперних співаків із закритими очима занурювало в літню атмосферу садів і виноградників, скажімо, Венето, північного сходу Італії – у моменти денного відпочинку під великим солом’яним капелюхом з келихом білого Соаве і включеною радіомагнітолою. Навколо чутно соковиту грайливу італійську мову і сміх дітей.

 

Там же, в заповіднику, проходили майстер-класи з живопису, а також виставка фотографій – унікальні репортажні кадри з вузьких вуличок старих міст Італії з їх характерними жителями. На уроках живопису люди відкривали свої приховані здібності, не впізнаючи і дивуючись самим собі.

 

Повернувшись після денного відпочинку на площу, де відбувалися основні активності, можна було поласувати справжнім італійським морозивом, попити освіжаючих напоїв, послухати знайому улюблену музику і перекусити. А потім – обов’язково пройтися рядами учасників фестивалю, подивитися, поговорити, поділитися гарним настроєм. Особливий стиль створювали і розташовані поруч яскраво-червоні і жовті італійські машинки FIAT, і червоний скутер Vespa, на яких можна було посидіти і навіть провести фотосесію.

 

Навколо було багато красивих, усміхнених людей. Молоді дівчата і хлопці дарували прохолоду, оббризкуючи чистою прохолодною водою з розпилювачів. Організатори не розгубилися.

 

У Лекторії тривали семінари, лайфхаки, конкурси і навіть імпровізований театр. Увечері найактивніших чекав танцпол, а тих, хто хотів полежати на мішках за переглядом кіно – чекали старі романтичні італійські фільми.

 

«Benoggi. Салон італійських тканин» висловлює величезну подяку організаторам фестивалю, а також всім тим, хто, незважаючи на шалено спекотні вихідні, прийшов на Софіївську площу і занурився всім своїм наміром у свою Італію.