20/10/2017
Догляд за пальтом з кашеміру та вовни

Пальто – незамінна річ у базовому гардеробі кожної жінки. Стильне класичне, пальто-жилет або пончо, oversize-пальто або кокон – яку б модель ви не обрали, дуже важливо правильно доглядати за улюбленим верхнім одягом, щоб він прослужив вам якомога довше.

 

Правильний догляд за пальтом краще почати з вивчення етикетки: виробник повинен вказати, з якого матеріалу виготовлено пальто, склад тканини, рекомендації для прання, прасування і сушки. Якщо на етикетці зазначено, що пальто підлягає тільки хімчистці, краще слідувати цій рекомендації.

 

Найпопулярніші тканини для пальт – кашемір та вовна. Ці натуральні тканини практичні в носінні та відмінно виконують свою головну функцію – захист від холоду.

 

Пальто з кашеміру та вовни вимагає особливого догляду, оскільки ці тканини «сприйнятливі» до зовнішніх чинників. Так, потрібно періодично чистити кашемірове пальто від пилу за допомогою струшування і подальшої обробки вологою губкою. Кашемірове та вовняне пальто повинно обов’язково висіти на плічках, щоб не утворилися небажані складки.

 

Якщо ви потрапили під дощ або сніг, то в такому випадку пальто з вовни і кашеміру не можна сушити біля обігрівачів. Пальто потрібно струсити і покласти сушитися на рушник на горизонтальній поверхні. Залишки бруду, легкі плями, пил прибираються за допомогою гумової щітки.

 

Якщо на кашемірі та вовні з’явилися сліди глибокого забруднення або ви посадили пляму, то пальто краще віднести в хімчистку, оскільки непрофесійна чистка може деформувати виріб і призвести до утворення «ковтунців».

 

Як правильно зберігати пальто? Обов’язково на плічках і в застебнутому вигляді, щоб пальто не витягнулося і не перекосилося. Найкраще придбати спеціальні «дихаючі» чохли, які захищають вироби від пилу і молі.