20/10/2017
Поєднання фактур тканин в одязі

Модний гармонійний образ – це не тільки підібрані за стилем та кольором речі, але й правильне поєднання фактур тканин. Часто головну роль у поєднанні різних тканин грають саме фактурні елементи (тиснення, візерунки, смуги, гофре, ворс тощо). Комбінуючи речі в своєму образі, дуже важливо враховувати фактуру тканини, її «зовнішній вигляд»: гладка/рельєфна, матова/глянцева, прозора/непрозора, м’яка/жорстка тканина.

 

Так, м’які тканини (шовк, шифон, крепдешин, атлас) підходять усім типам фігур, добре піддаються драпуванню, створюють м’які лінії в силуеті. А ось при виборі жорстких тканин (вельвет, парча, денім) для повних жінок слід ретельно підійти до фасону моделі, правильно розташовуючи і поєднуючи ці тканини, оскільки вони, навпаки, створюють чіткі лінії, строгі форми. Прозорі тканини (органза, шифон) роблять образ ніжним і легким, при цьому додаючи об’єму. Матові тканини додають «стрункості» і роблять силует тоншим, а блискучі (шовк, сатин, атлас), навпаки, максимально демонструють фігуру і підкреслюють недоліки, якщо вони є.

 

Як же правильно поєднувати різні фактури в одязі? Існує головне правило – так званий «закон гармонії», коли фактури тканин повинні підкреслювати красу і переваги одна одної. «Офіційної» сумісності тканин за фактурою не існує, та все ж дизайнери і стилісти в своїй роботі дотримуються певної системи сполучуваності фактур різних тканин:

 

Шовк комбінують з оксамитом, шифоном, органзою, ажурною тканиною

 

Оксамит гармонує з атласом, шовком, крепом, сатином, батистом, хутром

 

Шифон ідеально підходить до мережива, шовку, атласу, органзи, панбархату

 

Трикотаж/Джерсі з натуральних матеріалів (бавовни, шерсті), синтетичних (поліестеру) і штучних (віскози) сумісний з замшею, шовком, шифоном та шкірою

 

Мереживо гармонує з крепом, сатином, оксамитом, атласом, шовком, шифоном

 

Джинс сумісний з замшею, трикотажем, твідом, вельветом, жакардом

Останні новини