1/06/2015
Вибираємо фасон за типом фігури

У цьому тлінному світі у всіх живих істот і неживих предметів існує своя індивідуальна форма. Але вдаватися в геометрію, а також філософствувати про форми оточуючих предметів не є нашим завданням. У даній статті ми відкриємо завісу і поговоримо про основоположні типи жіночих фігур, ознайомившись з якими Ви будете мати у своєму запасі цілий арсенал грамотних порад щодо вибору фасону будь-якого вбрання. Адже для кожного з нас важливо створити правильні пропорції, приховати недоліки і виділити принади.

 

Існує 5 типів жіночих фігур:

  • «Пісочний годинник»
  • «Груша» або трикутник підставою вниз Δ
  • «Морква» або трикутник підставою вгору
  • «Яблуко» або тип фігури О
  • «Банан» або тип фігури прямокутник.

 

 

Поговоримо детально про кожен тип фігури.

 

Отже, «пісочний годинник» – тип фігури, в якій дотримані всі пропорції тіла, тобто обхват плечей дорівнює обхвату стегон, за рахунок чого талія має чіткі обриси. У даного типу, по суті, особливих вад у фігурі немає, можливі лише небажані відкладення на стегнах. Ваше завдання – підкреслити жіночність, зробити вигини Вашого силуету плавними. Уникайте безформних, мішкуватих фасонів, особливо із щільних важких тканин, оскільки вони додадуть непотрібних об’ємів. Стиль одягу Ви можете вибирати будь-який – хочете спортивний, або ж романтичний, або діловий. Використовуйте трикотажні або в’язані тканини, щоб за структурою вони були легкими, спадаючими. Вони допоможуть підкреслити достоїнства Вашої фігури, Вашу стрункість. Вам відмінно підійдуть вузькі фасони суконь із спідницею годе. Підкреслити талію допоможуть прилягаючі майки або блузки. Якщо у Вас стрункі ноги, то можете носити міні-спідниці. Шийте штани зі стрейчевих костюмних тканин, які будуть повторювати силует ваших плавних стегон. Жакети повинні облягати ваш силует і закінчуватися на рівні бедра. Цим способом ви згладите перехід і будете виглядати тендітнішою.

 

«Груша» або трикутник підставою вниз Δ – цей тип фігури властивий тим, у кого форми стегон більші порівняно з розміром плечей, але талія залишається досить тонкою. У такому випадку Ваше завдання – змістити візуальний акцент з пишних стегон і візуально збільшити верхню частину тулуба. З цим Вам допоможуть впоратися V-подібні вирізи у сукнях або блузах. Не варто шити прямолінійні фасони, оскільки Ваша фігура буде здаватися в них масивною.
У блузах, жакетах і сукнях сміливо можете використовувати підплічники. Вирізи горловини повинні бути широкими або глибокими V-подібними. Однотонні світлі тканини потрібно використовувати для пошиття одягу для верхньої частини тулуба, а темні тони – для нижньої частини. Тим самим Ви зробите Вашу фігуру візуально пропорційною. Для блуз і светрів можете використовувати тканини в смужку. Шийте сукню трохи із завищеною талією, тоді не буде різкого переходу і стегна не будуть так виділятися. Також в сукні Ви можете верх пошити з кольорової тканини, а низ – із однотонної, але неяскравої, щоб не акцентувати увагу. Що стосується спідниць та штанів – вони повинні бути вільного крою з легкої тканини з трохи завищеною талією і темних тонів. Трикотажні штани з «джерсі» або штани з костюмної тканини прямого фасону зроблять ноги стрункішими. Не варто завужувати штани донизу. Жакет повинен бути напівприлягаючим, а довжина не повинна закінчуватися на найширшому місці стегна. Корегуйте довжину жакета або на рівні талії, або трохи нижче. Слід уникати накладних кишень в області стегон. І вибирайте м’які жакардові тканини, такі як гобелен, фукро, сатин, рогожка.

 

«Морква» – трикутник підставою вгору – у цього типу фігури плечі виявляються значно ширшими стегон. При виборі кольорової гами тканин для верхньої частини тулуба віддавайте перевагу темним тонам, для нижньої частини – світлим тонам. При цьому тканини повинні бути більш жорсткими, строгими. Фасон повинен злегка повторювати силует Вашої фігури. Вам бажано візуально зменшити верхні пропорції тіла і перемістити акцент на стрункість ніг. Даному типу фігури підійдуть V-подібні вирізи. Рукав краще зробити реглан або глибоко вшивний, що візуально приховає широкі плечі. Шийте блузи, майки, сорочки простого фасону темних і непримітних кольорів. Для спідниць та штанів бажано вибирати світлі тони. Що стосується тканин, це можуть бути шерсть, щільний шовк, котон або джинс, льон. Візуально розширити стегна допоможе спідниця-трапеція, спідниця-сонце або спідниця-плісе. Але врахуйте, що тканини плісе переважно робляться не з натуральних волокон, за рахунок чого після прання вони тримають форму. Для спідниць-плісе підійдуть штучні платтяні крепи, атласи, шифони. За допомогою цих спідниць ви додасте об’єму в області стегон і тим самим збалансуєте фігуру. Штани, шорти, капрі можна носити будь-які. У жакетах припустимо використовувати накладні кишені, але ні в якому разі не варто розміщувати їх на грудях. Не рекомендується робити жакет двобортним, а також використовувати щільні жорсткі тканини для верхньої частини костюма (жакета або блузи).

 

Тип фігури «яблуко» називається так тому, що обхват талії дорівнює обхвату в стегнах, що робить тіло округлим. Перше, на що варто зробити акцент, – це привернути увагу до обличчя і лінії декольте, а також до струнких ніг. Звичайно, занадто облягаючі фасони не для Вас. Вони повинні бути вільними, але не мішкуватими. Шийте плаття із завищеною талією, з косим краєм (асиметрія) – це дозволить подовжити фігуру і скоригувати даний тип статури. Також завищена талія дозволяє приховати живіт. Що стосується блуз, вони повинні бути облягаючими в грудях і вільними в районі талії. Красиво будуть виглядати туніки з легких спадаючих тканин – крепдешину, крепу або шовку. Вибирайте тканини без блиску, однотонні, не яскраві і не строкаті, а спокійні, елегантних тонів. Вони не обов’язково повинні бути блідими, а навпаки – живими, але не «кричущими». Жакет в плечах повинен сидіти щільно, а нижче – вільно. Краща довжина для нього – до лінії бедра. Одягаючи його, краще не застібати на всі гудзики – це подовжить Ваш силует. Вам підійдуть прямі штани з високою талією, так як вони допоможуть створити гарний силует без перетяжок. Вибирайте м’які, нежорсткі тканини, щоб вони не додавали зайвого об’єму, але і не дуже тонкі, щоб не сприяли підкресленню недоліків.

 

«Банан» або прямокутний тип фігури – характеризується одинаковою шириною плечей і стегон, при цьому талія виражена слабо, через що фігура має прямокутний вигляд. Шийте фасони з чіткими геометричними лініями. Змоделювати такий силует допоможуть малюнки на тканині, конструктивні шви, що з’єднують деталі одягу тощо. Врахуйте, щоб фасони були без звивистих швів та одворотів. Якщо говорити про форму вирізів, то краще робити овальний, V-подібний або квадратний, причому будь-який з них повинен закінчуватися нижче ключиці – це візуально витягне шию і верхню частину тулуба. При виборі тканини зверніть увагу, щоб вона не була занадто стрейчевою і могла тримати форму. Дуже тонка тканина і стрейчева будуть щільно лягати по фігурі і підкреслять те, що не потрібно підкреслювати. Відмінно підійдуть міцні, жорсткі тканини: шерсть з гребінною обробкою або платтяна шерсть, важкий шовк, льон, котон, жакард. Оптимальна довжина блузок, светрів і жакетів повинна бути до середини бедра або трохи вище. Можете в фасонах робити накладні кишені – так Ви правильно розставите акценти. Штани Вам підійдуть із заниженою талією і некороткі, тоді силует буде виглядати «витягнутим» і пропорційним. Уникайте мішкуватою одягу, вузьких фасонів спідниць і штанів, широких спідниць на гумці.

 

На завершення – нагадування про те, що нічого ідеального у світі не існує, а є лише еталон, тому сподіваємося, що наші поради допоможуть наблизити Вас до нього і змінити Вас тільки в кращу сторону. А також пам’ятайте, що головне – це Ваш настрій!

 

 

Фото надане pinterest.com